SGG TIMELESS®

SGG sprchové kúty leták
SGG sprchové kúty leták

Bližšie informácie nájdete v priloženom dokumente

SGG TIMELESS® - Transparentné sklo pre sprchové zásteny a jednoduchú údržbu

Keď nový sprchový kút, tak so sklenenou zástenou. Keď zástenu, tak z kvalitného skla určeného priamo do sprchových kútov. Keď kvalitné sklo, tak sklo známe ako SGG TIMELESS® - transparentné sklo pre sprchové zásteny a jednoduchú údržbu.

Čo si vlastne pod pojmom SGG TIMELESS® môžeme predstaviť? Poďme sa na to spoločne pozrieť:

  • SGG TIMELESS® je špeciálny, takmer neviditeľný povlak nanesený na čírom skle SGG PLANICLEAR. S GG TIMELESS®, preto zaručuje vysokú transparentnosť a neutrálny vzhľad. Neskresľuje vnímanie farieb, a to bez ohľadu na hrúbku skla.
  • Antikorózny účinok pre zachovanie transparentnosti ručí za vysoko atraktívny lesk, pretože vďaka tomuto účinku sklo nestráca farbu.
  • Voda na tomto povlaku steká rýchlejšie, čo obmedzuje usadzovanie vodného kameňa. SGG TIMELESS® umožňuje omnoho ľahšie čistenie. Stačí jemná tkanina, voda a stierka. Neodporúčané sú akékoľvek abrazívne čistiace prostriedky, či abrazívne nástroje.
  • SGG TIMELESS® sa vyrába magnetronovým nanášaním povlaku oxidov kovov. Táto úprava je trvanlivá a bez problémov vydrží všetky druhy priemyselného spracovania

Ku spracovaniu vo výrobe je vhodné spomenúť, že SGG TIMELESS® je výrobok určený na kalenie, ktoré je nevyhnutné k dosiahnutiu finálnych vlastností skla. Ide o sklo s povrchovou úpravou na jednej strane, ktoré sa používa pri sklenených sprchových kútoch.

Povlak na jeho povrchu je vlastne neviditeľný. Ak chceme určiť stranu skla, odporúča sa ju identifikovať pomocou UV lampy alebo detektoru cínovou stranou skla. SGG TIMELESS® povlak sa bude nachádzať na druhej strane skla.

SGG TIMELESS® je možné rezať, opracovávať jeho hrany, či kaliť. Samozrejme za všeobecných podmienok platných pre plavené sklo. Tiež je ho možné ohýbať, použiť sieťotlač na obidvoch stranách, môže byť vrstvené (avšak za predpokladu, že bolo predtým vytvrdené a povlak sa nachádza na vonkajšej strane).

Pri spracovávaní skla je však veľmi dôležité dodržiavať zásady čistoty a po každom kroku spracovania musí byť starostlivo vysušené, aby sa zamedzilo trvalému následku po stopách cudzích látok a nečistôt.

SGG TIMELESS® nie je len sklo, spĺňa nariadenia a normy. Sú nimi:
  • - EN 14428: „Sprchové zástěny – provozné požadavky a zkušebné metody.
  • - EN 1096 (trieda A): „Sklo v stavebníctve – sklo s povlakom.“
Back to Top