Sklo určené do vašej domácnosti

Sklo určené do vašej domácnosti

Základnou funkciou skla je prenikanie prirodzeného svetla do interiéru budov. Dokáže však aj chrániť pred teplom, chladom, hlukom, ohňom či pred zvedavými pohľadmi. Sklo svojou čírosťou a schopnosťou nechať cez seba opticky prestupovať iné objekty zaujme všetkých, ktorých srdce bije pre kvalitný dizajn.

SKLO VSTÚPILO VO VEĽKOM ŠTÝLE AJ DO SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ

Práve pre svoju eleganciu, futuristický vzhľad a mnohé – aj hygienické – výhody sa začína čoraz viac uplatňovať aj v interiéri či exteriéri rodinných domov a bytov. Sklo v interiéri priestor presvetľuje a opticky rozširuje miestnosť. Stačí sklenený stôl či priečka zo skla a aj tá najmenšia izbička sa bude zdať opticky väčšia. Ďalšou výhodou skla je, že nepodlieha starnutiu a má dlhú životnosť. Vyrába sa v podobách, ktoré sú dostatočne bezpečné a odolné voči nárazom a ani s jeho údržbou nemusíte mať priveľa práce.

Snažíme sa ukázať, že sklo nie je chladný materiál, práve naopak, ponúka emócie a priestor na uplatnenie fantázie a kreativity v interiéri aj exteriéri. Atypické tvary okien, kalené či vrstvené sklo, ba dokonca nanášanie farieb na sklo v podobe individuálnych motívov alebo celoplošne, tým všetkým v konečnom dôsledku prispievame k tomu, aby aj slovenské domácnosti boli navrhované originálne a s citom pre krásu.

KDE SA DÁ SKLO EFEKTÍVNE POUŽIŤ?

Sklenené kuchynské zásteny nahradzujú materiály, ktoré sa nemôžu pochváliť takými prívlastkami ako hygienické, ekologické, odolné proti nečistotám či ľahko udržiavateľné. Rôzna farebnosť skla sa dosahuje potlačou – keramickou farbou, ktorá sa nanesie na spodnú stranu skla a zapečie sa pri kalení. Ak sa vám nepáči celá plocha v jednej farbe, vytvoríme Vám s digitálnou potlačou rôzne farebné motívy podľa vášho priania.

Vyberte si z našej novej kolekcie INTERIORI 2017 vopred pripravené motívy, vďaka ktorému vám zaručíme vysokú kvalitu tlače a jedinečný vzhľad vašej kuchyne.

INTERIORI motívy

Chcem sa dozvedieť viac o kolekcii INTERIORI 2017Sklenené deliace priečky presvetľujú a opticky rozširujú miestnosť. Ďalšou výhodou sklenenej steny je, že nepodlieha starnutiu a má dlhú životnosť. Správny výber motívu vám pomôže regulovať priehľadnosť a priesvitnosť a tým Vám zabezpečí správnu dávku súkromia.

Pripravili sme pre vás najviac žiadané motívy, ktoré naši zákazníci využívajú na oživenie deliacich priečok. PATTERN katalóg obsahuje motívy, ktoré sú priamo pripravené na tlač a na vás je len rozhodnutie, ktoré farby sú pre vašu domácnosť najvhodnejšie.

CMIX vzorkovník PATTERN katalóg

Chcem sa dozvedieť viac o PATTERN CATALOGPoužitie skla v kúpeľni sa hodí nielen vo veľkých kúpeľniach, kde sa z celosklenených sprchových kútov stávajú dizajnové skvosty. V malej kúpeľni práve použitím skla dokážete priestor opticky zväčšiť. Vyberte si ten správny motív a vytvorte si doma tú pravú oázu pokoja podľa Vašich predstáv.

Sklenené schody a pochôdzne sklo s protišmykovou potlačou architekti často radi používajú v priestoroch, kde chcú dostať denné svetlo bez použitia okien. Takéto sklo sa dá použiť aj na terase, či sklenenej lávke.
Chcem sa dozvedieť viac o sklenených schodoch a protišmykovej potlačiIzolačné sklo dokáže navodiť pocit vzdušnosti, výrazovej jemnosti, príťažlivosti aj elegancie. Snažíme sa Vám ukázať, že sklo nie je chladný materiál, práve naopak, ponúka emócie a priestor na uplatnenie fantázie a kreativity. Použitím potlačeného skla v podobe individuálnych motívov prispievame k tomu, aby aj slovenské stavby boli navrhované originálne a s citom pre krásu no zároveň aby boli plne funkčné. Trápi vás napríklad priame slnko, ktoré dennodenne prehrieva miestnosť a vy musíte mať stále zatiahnuté žalúzie? Čo tak vyskúšať tlač obyčajných čiernych bodov, ktoré pohltia nadbytočné svetlo a teplo, no na druhej strane nepokazia celkový vizuál budovy?

Izolačné sklo

Chcem sa dozvedieť viac o rôznych druhoch izolačného sklaSklenené prístrešky predstavujú moderné a veľmi kvalitné riešenie. Plnia estetickú funkciu a zároveň fungujú ako účinná ochrana pred nepriazňou počasia. Použitím keramickej farby na sklo dokážete výrazne obmedziť prechod priameho svetla a tým zjemniť priame slnečné žiarenie. Zároveň máte istotu, že farba Vám na skle nevybledne, keďže je UV rezistentná a odolná voči poveternostným podmienkam.

sklenené prístrešky - Spoločnosť Kováč s.r.o. - img1 sklenené prístrešky - Spoločnosť Kováč s.r.o. - img2Chcem sa nechať inšpirovať alebo chcem si nechať poradiť


Sklenené zábradlia použité v interiéri a aj v exteriéri sú jednoduchým a pritom veľmi moderným riešením. P osledné trendy v modernej architektúre smerujú k ľahkosti a presvetlenosti. Zaujímavý motív dokáže v jednom momente zmeniť celkové pôsobenie budovy a dodať jej vlastnú originality a naši pracovníci vám poradia najvhodnejšie uchytenie a montáž. Je len na vás či stavíte na jednoduchosť a eleganciu alebo využijete niektorý z našich motívov aby ste sa odlíšili od ostatných.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na +421 42 4455 017 alebo na spolkovac@spolkovac.sk

Back to Top