SpolKovac.sk

Sme dynamicky rozvíjajúca sa rodinná firma, ktorá má v oblasti komplexného opracovania plochého skla a výroby izolačného skla dlhoročné skúsenosti.

Kontaktné informácie

Mladých budovateľov 4025/20
018 41 Dubnica nad Váhom
spolkovac@spolkovac.sk
+421 911 944 900

Digitálna potlač skla v spoločnosti Kováč

Ponúkame Vám revolučnú novinku z oblasti digitálnej potlače skla keramickými farbami, ktorá odstraňuje všetky doterajšie limity.

spolkovac-web-digitalna-potlac-header
bg34
spolkovac-sklenene-zabradlie-exterior-header-236
bg12

Výnimočnosť v znamení dizajnu na skle

Nezáleží na tom, či vytvárate umenie, nábytok alebo produkty na mieru, naše digitálne potlače na sklo otvárajú možnosti pre tvorbu jedinečných a štýlových sklárskych diel.

Plnofarebná tlač

Bez ohľadu na to, či ste nadšenec jasných odtieňov alebo sofistikovaných kombinácií, plnofarebná tlač umožňuje preniesť každý nápad na sklo s presnosťou a životom.

Pieskovaný efekt

Dodajte svojmu sklárskemu dielu dotyk elegance s pieskovaným efektom.

Protišmyková tlač

Chcete pridať estetiku a funkčnosť do svojho sklárskeho projektu? Tieto produkty zabezpečujú nielen štýlový vzhľad, ale aj bezpečnosť vďaka odolnému protišmykovému povrchu.

Inšpirácie Kováč EXCLUSIVE Glass
Elegancia je základným znakom produktu Kováč EXCLUSIVE. Okrem architektonickej estetiky a jej funkcií, Kováč EXCLUSIVE spája dizajn s trvanlivosťou. To sa stalo samozrejmosťou v mnohých vonkajších i vnútorných konštrukčných riešeniach.

Dizajn Kováč EXCLUSIVE poskytuje oboje; určitú mieru súkromia a zároveň plné a efektívne využitie prirodzeného osvetlenia. Vlastnosti ako hustota, nepriehľadnosť a farebné odtiene regulujú priehľadnosť a priepustnosť svetla a vytvárajú pôsobivý pocit prirodzenosti v interiéroch budov.

Technologický prielom Kováč EXCLUSIVE Glass
Kováč EXCLUSIVE je vylepšená nová metóda, ktorá nepoužíva zložité a nebezpečné postupy a nemá vplyv na životné prostredie a ponúka najväčšiu možnú flexibilitu v umeleckom dizajne skla pre interiéri aj exteriéri. Ponúka čistý, modulárny a bezpečný spôsob ako dosiahnuť tlač a jej matné ale aj lesklé efekty na skle.

ENERGETICKÉ VÝPOČTY
Fasády budov zahŕňajú jeden z najväčších prvkov nárazovej energie na stavebné konštrukcie. My počas začiatočnej fázy simulujeme prostredie a polohu budovy a v priebehu vývoja posúvame do projekčného týmu. Tieto hodnotné informácie sú zhromažďované, aby sme sa vyhli neefektívnym možnostiam pri znižovaní energetickej záťaže a zároveň zvýšili komfort pre ľudí v budove.

Ako novinku Vám predstavujeme Dip – Energy. Tento software poskytuje dôležité informácie pre mnoho zainteresovaných strán pri navrhovaní, vývoji a stavbe budov - vrátane architektov, projektantov, dodávateľov a vývojárov. Dip-Energy je kalibrovaný špeciálne pre našu technológiu, a ponúka jedinečnú výhodu, ktorá je k dispozícii len pre našich zákazníkov.
Určenie konkrétneho koeficientu tepelného zisku a percento prechodu svetla dokáže zjednodušiť a urýchliť prácu architektov pri navrhovaní presklenej časti budovy.
 • posudzujeme energetickú náročnosť v raných fázach projektu
 • bez nutnosti tlače Vám poskytneme informácie pre každý druh návrhu

 

Sklo je krása, ktorá trvá. V SpolKovac ju vytvárame pre Vás už viac ako 35 rokov.

spolkovac-plnofarebna-tlac-header

Plnofarebná tlač

Kováč Exclusive Glass ponúka najširší farebný gamut keramických farieb pre digitálnu potlač skla navrhnutý a dostupný v širokom spektre pre digitálne miešanie farieb a tak isto farieb, ktoré sú ešte pred tlačou namiešané do konkrétne zvoleného farebného odtieňa. Táto technológia umožňuje potlač fotografií, ilustrácií, vektorových vzorov alebo textúr, podľa Vášho výberu (pozri “vytvorenie motívov“), alebo si môžete vybrať z našej databázy motívov, ktorá je k dispozícii ako v on-line verzii tak aj v printovej forme.

 • Fotografia
 • Ilustrácia
 • Vektor
 • Textúra
spolkovac-kuchynske-kuty-header

Pieskovaný efekt

Ďalšou novinkou v oblasti tlače na sklo je aj digitálna potlač pieskovaným efektom. Aby sme boli presnejší, konečný výsledok je rovnaký, ba dokonca oveľa lepši v porovnaní s klasickým pieskovaným sklom. Keďže sklo nie je mechanicky poškodené, údržba a čistenie takéhoto skla je neporovnateľne jednoduchšie ako pri pieskovanom motíve. Jedná sa o revolučný, inovatívny a univerzálny spôsob tlače, určený špeciálne pre interiérový a exteriérový dizajn.

 • Farebný pieskovaný efekt
 • Tieňovanie
 • Tlač zložitých motívov
spolkovac-protismykova-tlac-header

Protišmyková tlač

O protišmykovej farbe môžeme hovoriť ako o bezfarebnej a čiastočne priesvitnej farbe s pieskovaným efektom, ktorá poskytuje protišmykový efekt v suchom aj v mokrom prostredí. Na rozdiel od iných protišmykových nánosov, ktorých funkčnosť je zabezpečená buď veľmi hrubou vrstvou alebo drsným povrchom, táto protišmyková farba je neinvazívna. Vyberte si z našich potišmykových motívov alebo si stiahnite dokument s detailnými technickými informáciami a certifikátmi tu.

Sklo je krása, ktorá trvá. V SpolKovac ju vytvárame pre Vás už viac ako 35 rokov.

Benefity Kováč EXCLUSIVE Glass

Farebná tlač na sklo je skvelý spôsob, ako oživiť váš interiér alebo exteriér. Môžete si vybrať z rôznych motívov, farieb a štýlov, ktoré vám umožnia vytvoriť originálny a jedinečný vzhľad. Farebná tlač na sklo je tiež odolná voči poveternostným vplyvom, škrabanciam a baktériám. Vyskúšajte ju ešte dnes!

 • Flexibilita –poskytuje rozptyl svetla a kontrolu slnečného žiarenia

 • Pokrok –tlač zložitej grafiky a vzorov

 • Kvalita – tlač s vysokým rozlíšením

 • Viac farebnosť–digitálne zmiešanie na vytvorenie pastelových farieb

 • Bezpečnosť–žiadne nebezpečné kyseliny alebo vysokotlakové pieskovanie

 • Ochrana životného prostredia– žiadne toxické a znečisťujúce materiály

porovnanie_tlace

Najčastejšie otázky

Podstatou digitálnej tlače keramickými farbami na sklo je prenos požadovaného motívu z grafického zázemia /kde prebieha tvorba resp. úprava vybraného motívu/ cez špeciálny software do digitálnej tlačiarne, ktorá zvolený motív v kombinácii 6-tich základných špeciálnych keramických farieb vytlačí cez digitálne zariadenie tlačiarne na sklo.

Následne sa po krátkom usušení presunie sklo s natlačeným motívom do našej kaliacej pece, kde pri cca 600 – 620 stupňov Celsia dochádza k zakaleniu tohto potlačeného skla. Pri tomto procese v nadväznosti na špeciálne technologické vlastnosti použitých farieb dochádza k procesu, kedy sa nanesená hrúbka farieb tepelným vplyvom na skle podstatne redukuje, získava svoj mimoriadne úžitkové vlastnosti a laicky povedené, „zapečie“ sa priamo do skla.

Max. rozmer potlačeného skla je 4000 x 2100 mm.

Základný termín dodania tovaru je min. 15 pracovných dní od záväznej objednávky, ktorej súčasťou je prakticky vždy vzájomne odsúhlasený a potvrdený motív tlače. V prípade väčšieho rozsahu zákazky je vždy termín dodania riešený dohodou strán.

Platí zásada, že pri všetkých motívoch a je jedno či sú to individuálne fotky alebo motívy z fotobanky, je požadovaná čo najvyššia kvalita podkladu "TU" vzhľadom na výsledný efekt na skutočnom rozmere skla. Nie sú vhodné snímky z mobilných telefónov alebo rôznych papierových podkladov. Presný postup výberu správneho motívu si môžete stiahnuť „TU“.

V zásade sa aplikuje potlač prioritne na extra čírych alebo čírych sklách /podľa motívu zákazníka/ a to najmä pri 2 sklách, preferujeme pozíciu č.2 /pri pohľade z exteriéru/. Pri špeciálnych sklách /napr. pri použití pokovu ap./ a pri 3 sklách je pozícia digitálnej tlače keramickými farbami riešená vždy dohovorom so špecialistami našej firmy a to aj v závislosti na požadovanej priepustnosti svetla v interiéri a exteriéri.

Podstatné úžitkové vlastnosti a výhody digitálnej tlače keramickými farbami oproti UV tlači:

 • odolnosť voči mechanickému poškodeniu
 • bezokrajová tlač
 • sklo nemusí byť laminované
 • ide pri finálnom natlačenom výrobku o kalené sklo
 • odolnosť voči teplu do 200 stupňov C
 • možnosť protišmykovej potlače
 • možnosť tlače imitácie pieskovania

Natlačený motív je rezistentný voči UV žiareniu, vode, pare, mrazu a z tohto dôvodu je možné sklo s motívom bez problémov použiť v exteriéroch, kde práve tieto faktory pôsobia /napr. vonkajšie zábradlia domov, zábradlia u vonkajších bazénov, protihlukové steny a priečky, zimné záhrady, zázemie grilovacích priestorov ap. alebo samozrejme aj v interiéroch, kde je odolnosť voči hore uvedeným faktorom využívaná najmä pri kúpeľňových a WC priestoroch v individuálnej alebo hromadnej zástavbe, wellness centrách, v kúpeľných a balneo centrách, v sprchovom a masážnom zázemí fitness centier, pri vybavovaní zázemí krytých bazénov, saunových svetov a zážitkových centier, pri výbave polyfunkčných objektov, nákupných centier a p.

Naša firma má dlhoročné skúsenosti a tím odborníkov na zameranie a montáž vyrobeného tovaru v mieste určenom zákazníkom. Po dohode je možné vykonávať tieto práce aj v zahraničí. Termíny zamerania a montáže sa stanovia na základe vzájomnej dohody obidvoch strán.

V našej firme máme kompletné technologické vybavenie na realizáciu atypických rozmerov a tvarov skiel vrátane realizácie výrezov, dier, faziet, atď . Podľa želania zákazníka dodávame v rámci montáže tiež kompletné kovanie a úchyty. Zákazník je vždy oboznámený s možnosťami jednotlivých prevedení a je mu často po dohode zaslané fotografie konkrétnych kovaní na výber.

Potrebujete vypracovať cenovú ponuku?

Veľmi radi Vám poradíme. Napíšte nám.

* Takto označené polia sú povinné.