SpolKovac.sk

Sme dynamicky rozvíjajúca sa rodinná firma, ktorá má v oblasti komplexného opracovania plochého skla a výroby izolačného skla dlhoročné skúsenosti.

Kontaktné informácie

Mladých budovateľov 4025/20
018 41 Dubnica nad Váhom
spolkovac@spolkovac.sk
+421 911 944 900

Štandardné izolačné sklo

Elegancia, komfort a úspora energie v jednom

Izolačné sklá sú tvorené dvomi poprípade tromi tabuľami skla, medzi ktorými je hermeticky uzavretá dutina vyplnená vzduchom alebo izolačným plynom.

  • Zníženie zvukového prenosu
  • Nádherný estetický dojem
  • Zníženie tepelných strát
  • Bezpečnosť a ochrana

Izolačné vlastnosti vzduchu alebo plynu sú v uzavretom priestore využité za účelom zníženia prestupu tepla zasklením (hodnota Ug). Tieto vlastnosti je možné ešte zvýšiť rôznymi spôsobmi (povlaky s nízkou emisivitou, plyn, šírka dutiny, atď.).

Možnosti zloženia izolačných skiel

Izolačné sklá sú tvorené nasledujúcimi prvkami:

  • Dve, poprípade tri tabule skla
  • Distančný rámik určujúci šírku dutiny medzi dvomi tabuľami. Distančný rámik môže byť buď spojený rohovými mechanizmami, alebo ohýbaný. Je možné ho vyrobiť z ocele, hliníka či zo syntetických alebo kompozitných materiálov (technológia „warmedge“ – „teplý distančný rámik“). Syntetický distančný rámik sa používa pre špecifické aplikácie.
  • Dutina medzi dvomi tabuľami skla vyplnená vzduchom alebo iným plynom (argón alebo kryptón), ktorý sa do priestoru vstrekuje v priebehu výrobného procesu.
  • Prvá vodeodolná bariéra vyrobená z butylu a umiestnená na tej strane distančného rámika, ktorá je v kontakte so sklom. Je navrhnutá tak, aby zabránila prieniku vlhkost i do priestoru vyplneného vzduchom alebo plynom.
  • Druhá vodeodolná bariéra alebo sekundárny tmel po obvode sklenených tabúľ a distančného rámika, ktorého úlohou je zaistiť mechanickú stabilitu celého zloženia: sekundárny tmel je vyrobený z polysulfidu, polyuretánu alebo silikónu. Ak bude sekundárny tmel vystavený slnečnému žiareniu alebo ak ide o špecifické aplikácie, je vhodné použiť iba silikón.
  • Pohlcovač vlhkosti umiestnený v distančnom rámiku, ktorého úlohou je vysušenie (absorbovanie) uzavretého plynu v dutine medzi sklami, a absorbovanie pary, ktorá môže časom do zasklenia preniknúť cez primárny a sekundárny tmel.

 

Životnosť zasklenia je ovplyvnená funkčnosťou pohlcovača vlhkosti a vodeodolnej bariéry. Pokiaľ pohlcovač vlhkosti stratí účinnosť alebo utesnenie prestane byť hermetické, vo vnútri zasklenia bude dochádzať ku kondenzácii/zrážaniu a zasklenie bude nutné vymeniť.

Výber z našich realizácii štandardných izolačných skiel

Potrebujete vypracovať cenovú ponuku?

Veľmi radi Vám poradíme. Napíšte nám.

* Takto označené polia sú povinné.