SpolKovac.sk

Sme dynamicky rozvíjajúca sa rodinná firma, ktorá má v oblasti komplexného opracovania plochého skla a výroby izolačného skla dlhoročné skúsenosti.

Kontaktné informácie

Mladých budovateľov 4025/20
018 41 Dubnica nad Váhom
spolkovac@spolkovac.sk
+421 911 944 900

Sklenené zábradlia v exteriéri: Elegantná a funkčná voľba pre váš priestor

Sklenené zábradlia sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre exteriérové prostredie. Ich moderný vzhľad, funkčnosť a bezpečnosť ich robia ideálnou voľbou pre rôzne aplikácie, vrátane terás, balkónov, schodísk, bazénových okrajov a ďalších vonkajších priestorov. V tomto článku vám predstavíme výhody sklenených zábradlí, rôzne typy a dizajny, ktoré môžete zvážiť pre svoj exteriér.

Výhody sklenených zábradlí v exteriéri:

 1. Neobmedzený výhľad: Sklo vám umožňuje mať neobmedzený výhľad na okolitý priestor. Týmto spôsobom môžete vychutnávať prírodné scenérie a panorámu bez akýchkoľvek prekážok.
 2. Estetická príťažlivosť: Sklenené zábradlia dodávajú exteriéru elegantný a moderný vzhľad. Ich čisté línie a minimalistický dizajn prispievajú k estetickému dojmu vášho domu alebo komerčného objektu.
 3. Svietivosť a priechodnosť svetla: Sklenené zábradlia umožňujú voľný priechod svetla, čím vytvárajú prirodzené osvetlenie a vizuálnu spojitosť medzi vnútornými a vonkajšími priestormi.
 4. Bezpečnosť: Sklenené zábradlia sú vyrobené z bezpečnostného skla, ktoré je odolné voči nárazu a zlomeniu. Ich pevnosť a spoľahlivosť zaručujú bezpečnosť využívania a minimalizujú riziko úrazu.
 5. Ľahká údržba: Sklenené zábradlia sú ľahko udržiavateľné. Stačí ich pravidelne oplachovať vodou a mierne čistiť, aby sa udržali čisté a lesklé.

 

spolkovac-clanok-sklenene-zabradlia-v-exterieri

 

Typy sklenených zábradlí:

 1. Bezrámové zábradlia: Tieto zábradlia majú minimalistický dizajn bez viditeľných rámov, čo zaručuje čistý a moderný vzhľad.
 2. Zábradlia so sklenenými panormi: Tieto zábradlia sú skladané z jednotlivých sklenených panelov, ktoré sa spojia do pevnej konštrukcie. Poskytujú výbornú pevnosť a bezpečnosť.
 3. Sklenené zábradlia s hliníkovými rámami: Kombinácia skla a hliníkových rámov prináša stabilnú a atraktívnu voľbu s vysokou funkčnosťou a estetickou príťažlivosťou.
 4. Sklenené zábradlia s nerezovými detailmi: Tieto zábradlia kombinujú sklo s nerezovými prvkami, ktoré dodávajú vysokú odolnosť voči korózii a moderný vzhľad.

 

Typy dizajnov sklenených zábradlí:

 1. Úplné sklo: Zábradlie vyrobené z celého skla bez akýchkoľvek iných prvkov poskytuje maximálny výhľad a moderný vzhľad.
 2. Sklo s hranolmi: Sklenené panely s hranolmi dodávajú zábradliu textúru a zaujímavý dizajn.
 3. Sklo s priesvitným vzorom: Sklenené panely s priesvitným vzorom alebo matným povrchom dodávajú zábradliu estetický a súkromný efekt.
 4. Farebné sklo: Možnosť použitia farebného skla v zábradliach pridáva štýl a individualitu vášmu exteriéru.

Sklenené zábradlia v exteriéri sú nielen funkčné, ale aj esteticky príťažlivé. Ich výhody, rôzne typy a dizajny poskytujú nekonečné možnosti pre personalizáciu a vylepšenie vášho exteriérov